logo3.png
Антологія української готичної прози. Том 1

Антологія української готичної прози. Том 1

Рейтинг:
В наявності (1 шт)
151 грн
Поділитись
Підрубрика Українська класика, Фантастика, фентезі
Видавництво Фоліо
Кількість сторінок 604
Палітурка Тверда матова
Серія Українська антологія готичної прози
  • Опис
  • Характеристики
  • Відгуки

Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів.
У цій книжці українську моторошну прозу XVIII - ХІХ сторіч представляють твори Григорія Квітки-Основ'яненка, Івана Барщевського, Михайла Чайковського, Івана Гавришкевича, Пантелеймона Куліша, Володимира Росковшенка, Євгена Згарського, Леопольда фон Захер-Мазоха, Наталі Кобринської та багатьох іншіх авторів.
Моторошна, або ґотична, проза – зараз один з найпопулярніших жанрів фантастики. Вона має глибоке коріння, але як жанр розквітла в Європі у XVIII сторіччі. Класична ґотична проза в кожній европейській літературі виглядає по-різному. Особливістю ж слов'янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів.
Укладач антології - знаний сучасний український письменник і літературознавець Юрій Винничук.


ISBN 978-966-03-6943-6
Рік 2014
Артикул 535213

  • Коментарі
  • Facebook
Завантаження коментарів...

З цим товаром купують