logo3.png
Навчальна література, словники та посібники

Гетеротопії пам’яті. Теоретико-методологічні проблеми студій пам’яті

Рейтинг:
Нема в наявності
108 грн
Підписатися
Поділитись
Письменник Киридон Алла
Видавництво Ніка-Центр
Кількість сторінок 320
Палітурка тверда
  • Опис
  • Характеристики
  • Відгуки

"Пам'ять" стала предметом наукових досліджень у різних царинах знань - історії, соціології, культурології, філософії, політології, етнографії, психології і т.д. Зарубіжна історіографія активно накопичує потенціал в царині "memory studies" з другої половини ХХ ст. Для вітчизняної гуманітаристики проблема пам'яті актуалізується після здобуття Україною незалежності й виникнення потреби осмислення минулого у процесі формування національної ідентичності.

У дослідженні читач знайде відповіді на низку важливих проблем становлення нового наукового напрямку досліджень - студій пам'яті. Авторка розмірковує над формуванням нової парадигми знання, розширює сучасні уявлення про методологічний арсенал студій пам'яті, упроваджує власні категорії ("маски пам'яті", "ландшафт пам'яті", "простір пам'яті" тощо) для осмислення пам'яттєвої парадигми; аналізує роль пам'яті та історії в репрезентаційних практиках тощо.

Дослідження А. Киридон є піонером у царині студій пам'яті в Україні. Книга зацікавить тих, хто замислюється над проблемами пам'яті й забуття, шукає відповіді на складні процеси впливу минулого на сьогодення та механізми їх осмислення.


ISBN 978-966-521-687-2
Рік 2016
Артикул 551723

  • Коментарі
  • Facebook
Завантаження коментарів...

З цим товаром купують