logo3.png

Маніфест Альфа

Рейтинг:
Нема в наявності
95 грн
Підписатися
Поділитись
Артикул 544112
Автор Ґонґ Альфред
Видавництво Книги-ХХІ
Серія Меридіан серця. Бібліотека німецькомовної літератури
Кількість сторінок 256
Палітурка Тверда матова, суперобкладинка
Підрубрика Світова класика, Поезія
  • Опис
  • Характеристики
  • Відгуки

Чергова двомовна збірка із cерії «Меридіан серця. Бібліотека німецькомовної літератури»

Упорядкування, переклад з німецької, післямова та глосарій Петра Рихла

Альфред Ґонґ (1920-1981) був чернівецьким однолітком і шкільним товаришем Пауля Целана. Його лірична творчість відзначається багатством і розмаїттям екзистенційної проблематики. Вона піднімає теми гуманізму й варварства, кохання і смерті, захисту довкілля й атомної загрози, туги за кращим світом і пошуків сенсу буття. Наснажені кусючою іронією, гострим сарказмом і непідробним гротеском, експериментальні за ритмом і формою, його вірші розбивають суспільні, моральні й психологічні табу, культивують «низький» стиль, який не уникає діалектизмів і жаргонізмів, але нерідко вдається й до понять з наукових галузей. Дане видання є першою спробою дати репрезентативний зріз творчості цього неординарного, в Україні майже незнаного поета.

При всій реалістичності мотивів, цілком відчутні обертони між рядками, які вгортають вірш у таємницю. Лейтмотиви: зорі, місяць, марення вказують на те, що сатирик Ґонґ у найглибших пластах своєї сутності є романтиком і трансцендентно зорієнтованим ліриком.

Роза Ауслендер

Мова Ґонґа надихається й тримається на плаву подробицями. Деталь є для нього водночас тою базою, від якої поезія відштовхується й підноситься як сума. Деталь насичує вірш: безутішне й утішне, жах і захопленість.

Карл Кролов


ISBN 978-617-614-100-6
Рік 2015
Мова Українська

  • Коментарі
  • Facebook
Завантаження коментарів...

З цим товаром купують

Рекомендуємо