logo3.png

Нічниця

Рейтинг:
Нема в наявності
58 грн
Підписатися
Поділитись
Артикул 526307
Автор Куява Жанна
Видавництво Твердиня
Кількість сторінок 244
Палітурка тверда
Підрубрика Сучасна українська
  • Опис
  • Характеристики
  • Відгуки

За параметрами «жіночого роману», «сільського трилера» та «любовної драми» цей текст здатен потіснити не одного літературного аксакала.

Головна ознака дебютного роману Ж. Куяви «Нічниці» – інтригу витримано до самого фіналу, а композиційно якісний, живий, із дбайливо виписаним тлом та невимушеною гнітючою атмосферою сучасного українського села сюжет, історія запопадливої пристрасті, маніакальної закоханості, з цілком логічним фіналом «словом, усі померли» – залишає неоране поле для читацьких переживань, роздумів та висновків. Як і належить добрій книжці.

«Жанна Куява зробила страшну річ. Вона написала роман. І якщо не зважати на фабулу і жанр, то жахливість її вчинку полягає саме у базовій установці її тексту – Куява здала все (!), майже все, жіноцтво з потрухами. Вона витягла брудну білизну жіночої душі, вона відстежила нібито осяйну у віках силу великого жіночого кохання. Вона просто сказала правду про ці суперечливі й оспівані поетами речі. Справжнє кохання жінки – це не любов, принаймні не цим терміном оте почуття потрібно називати. Справжнє кохання жінки – це вбивча, руйнівна сила, яка розчавлює все. Деструкція у хімічно чистому вигляді. Хіба знайдеться хоч одна жінка, що у пориві закоханості не ридала б над сплячим (чи просто відсутнім у даний момент) коханим, уявляючи його каліцтво, чи навіть його смерть, і як це позамежово боляче, і як вона страждатиме, і як вона покладе на цей олтар всю себе. Так от, кого вона насправді жаліє і над ким побивається – над коханим, який ще, так склалося, живий? Ні, вона тішиться своїм невимовним горем, вона умліває над власною приреченістю відданості, вона... Хто скаже, що колись такого не відчував і не уявляв, той бреше, або він не... жінка. Кохання жінки – це егоїзм ув абсолюті. Бажання заволодіти бажаним об'єктом назавжди будь-якою ціною. І моральний закон у цій метафізичній площині не працює. Він йде нафіг. Та й зоряне небо, якщо чесно, затьмарене. Ось такий роман... Про справжню жінку з її справжнім коханням. Від якого стає лячно й моторошно. Бо цей роман про всіх жінок. А чоловіки... Ну нехай прочитають, напевне, не повірять, аж поки не прийде час...»
Іда Ворс


ISBN 978-617-517-145-5
Рік 2013
Мова Українська

  • Коментарі
  • Facebook
Завантаження коментарів...

З цим товаром купують

Рекомендуємо