logo3.png

Шевченкіана Олександра Саєнка

Рейтинг:
В наявності (1 шт)
203 грн
Поділитись
Артикул 540219
Автор Саєнко Ніна
Видавництво НТМТ
Кількість сторінок 192
Палітурка тверда
Підрубрика Культурологія, Фотокниги, Літературознавство
  • Опис
  • Характеристики
  • Відгуки

Книга-альбом являє собою вагоме дослідження мистецької спадщини видатного українського митця Олександра Саєнка у контексті художнього процесу, формування монументально-декоративного мистецтва, починаючи з 20-30-х років XX століття.

Ім’я О.Саєнка занесене ЮНЕСКО до списку видатних діячів світової культури, а сторічний ювілей від дня народження художника урочисто відзначався в Україні і світі 1999 року як визначна дата за участю цієї організації.

У книзі Ніни Саєнко представлено творчість митця, вагомою тематичною лінією якої є Шевченкіана. Могутній дух великого поета і художника проходить крізь усю багаторічну творчість митця-патріота Олександра Саєнка. Понад 200 творів, відібраних, проаналізованих і упорядкованих авторкою книги, ‑малярство, графіка, рисунки, мозаїки соломою, гобелени ‑представляють серію портретів Т. Шевченка та інтерпретації Шевченкових полум’яних поезій («Реве та стогне Дніпр широкий», «Невільники», «Минуле», «На панщині пшеницю жала», «Козак Мамай»). Чимало з них зберігається в музеях України, приватних колекціях Європи і світу.

Вперше оприлюднено й досліджено твори про перебування поета на Чернігівщині у друзів ‑ П.Куліша, В. і О.Білозерських, В.Забіли, та, ймовірно, авторські роботи ‑ дві акварелі ‑ самого Тараса Шевченка.

Праця, що представляється на здобуття Національної премії, відзначається новаторським, синтетичним підходом щодо дослідження творчості одного з найвизначніших митців XX ст. Автор донесла до широкого кола поціновувачів українського мистецтва низку ранніх невідомих творів О.Саєнка, дала їм глибокий мистецтвознавчий аналіз як явища українського національного відродження початку XX століття.

Книга про митця є ще одним кроком до пізнання О.Саєнка ‑ нашої національної гордості, до визначення належного йому місця в історії монументально-декоративного мистецтва.


ISBN 978-617-578-163-0
Рік 2014
Мова Українська

  • Коментарі
  • Facebook
Завантаження коментарів...

З цим товаром купують

Рекомендуємо