logo3.png

Щоденник партизана Льонґінаса Балюкявічюса – Дзукаса: 23 червня 1948 р.— 6 червня 1949 р.

Рейтинг:
Нема в наявності
150 грн
Підписатися
Поділитись
Підрубрика Всесвітня історія, Мемуари
Видавництво Кальварія
Кількість сторінок 240
Палітурка м'яка
  • Опис
  • Характеристики
  • Відгуки

Майже 10 років у Литві тривав безпрецедентний за тривалістю та інтенсивністю збройний спротив тоталітарній державі. Партизани не мали ніякої допомоги, боролися самі, не мали безпечного тилу для відступу та відновлення сил. Натомість отримували величезну підтримку населення.

Всього у Литві впродовж 1944-1953 років загинуло приблизно 20 тисяч партизанів, а кілька сотень тисяч борців за свободу, їхніх помічників і рідних було ув’язнено або депортовано. Для народу, який мав три мільйони мешканців, це були величезні втрати.

Цей Щоденник 40 років припадав пилом в архіві Комітету державної безпеки Литовської РСР (тепер — Особливий архів Литви), в агентурній справі, заведеній на штаб партизанів округу «Дайнава». Він охоплює один рік партизанського життя. Видання доповнено передмовою упорядника, трьома рапортами командуванню партизанів про настрої мешканців і партизан, автором двох з яких є Л.Балюкявічюс-Дзукас, розшифрованими псевдонімами партизанів і корпусом фотографій та післямовою перекладача. На даний час книга перекладена англійською, чеською, польською, російською і ось тепер — українською мовами.


ISBN 978-966-663-363-0
Рік 2017
Артикул 551440

  • Коментарі
  • Facebook
Завантаження коментарів...