logo3.png

Від порога до порога

Рейтинг:
Нема в наявності
105 грн
Підписатися
Поділитись
Артикул 532843
Автор Целан Пауль
Видавництво Книги-ХХІ
Серія Меридіан серця. Бібліотека німецькомовної літератури
Кількість сторінок 132
Палітурка Тверда матова, суперобкладинка
Підрубрика Поезія, Світова класика
  • Опис
  • Характеристики
  • Відгуки

Збірка Пауля Целана «Від порога до порога» (1955) містить 47 віршів раннього паризького періоду й рефлектує найважливіші події життя автора поміж 1952 та 1955 роками. Основними мотивами цих віршів є кохання і смерть, поезія й мова, пам’ять про мертвих і людська солідарність. Поетичний код порога, двічі названий уже в заголовку книги, визначає символічну площину цих поетичних текстів, які з глибокою образною силою відтворюють екзистенційний межовий стан ліричного героя.

Тоді це було новим для наших вух, і варто додати, що Целан не має нічого спільного з «підлітковими» й часто доволі яскраво вираженими дилетантськими спробами копіювання сучасної французької лірики, які в нас, з певного моменту, почали ставати звичним явищем і були продуктами випадкового знайомства їхніх авторів із поезією, створеною поза межами німецького простору.
Карл Кролов

Поезія Целана багата на суперечності в цілком емпіричному сенсі переходів у свою протилежність і парадоксальних поворотів. Вона свідомо піддається їм. У своєму конкретному мовному постанні вона проходить крізь них. Це проходження крізь суперечності та крізь ледве вловлювані «образи» є особливо прикметним способом динамічного розгортання Целанових віршів.
Беда Аллеманн


ISBN 978-617-614-061-0
Рік 2014
Мова Українська, Німецька

  • Коментарі
  • Facebook
Завантаження коментарів...

З цим товаром купують

Рекомендуємо