Вампірська література охопила спектр літературних творів, пов'язаних переважно з темою вампірів.
Популярний образ мерця, який виходить із могили підкріплюватися кров’ю живих людей, давно пов’язаний з упирями (міфологічний та фольклорний аспект), але дещо відрізняються від них.
Розглянемо серію книг відомої американської письменниці Трейсі Вульф.
Зокрема в книзі першій – «Жага», розповідь про зміну світобачення після відвідування академії. У цій місцевості все було неправильним. Головна героїня твору опинилася в якомусь незрозумілому світі… чи то боги, чи монстри-вампіри. Та й сама вона не розуміє, до кого належить, хто вона є насправді, але відчуває, що її ненавидять. Один із вампірів, Джексон Вега, маючи таємницю вже сотню років: він нічого не відчуває. Головній героїні він подобається, бо вони мають щось спільне, що загрожує їхньому зникненню. Джексон змайстрував стіну, тож він знає, що хтось хоче розбудити монстра, при цьому оповідачка починає замислюватися над тим, що привезли її сюди не спроста, можливо, вона приманка.
Книга друга, яка має назву «Жага. Опір» є продовженням попередньої. Розповідь знову від першої особи. Вона відчуває, що все є неправильним. Повернувшись до Академії Катмер, їй згадуються події, яких насправді ніби й не було. Тож ким вона є?
Тільки-но заспокоївшись зʼявляється нова тривога: повернення мстивого Хадсона. Він хоче посварити їх із Джексоном, але згодом виявилося, що це не найбільший ворог, є ще багато й інших.
Триває боротьба за владу. Разом з тим Двір Вампірів забирає головну героїню з її світу, замкнувши у своєму. Виключенням є те, що Хадсон і Джексон погоджуються на твердження, що покинувши Катмер для головної героїні дорівнює смерті.
Тепер вона починає боротьбу за своє існування; але при цьому під загрозою стає життя кожного з них. Вони повинні здолати зло. Заради чогось хорошого треба йти на жертви.
Третя книга «Жага. Жадання». Ймовірно, що головна героїня досягла найбільшої міцності. Закінчивши школу надприродних істот, вона вважає, що це не найважче випробування, адже її особисті стосунки стали ще гіршими. Крім того, дуже багато розмов щодо її майбутньої коронації. Їм з Хадсоном навіть видано ордер на арешт, нібито за злочини, тобто цих двох чекає довічна тюрма з прокляттями, від яких майже неможливо позбутися.
Який вибір зробить головна героїня, адже є ймовірність, що не всі залишаться живими…
Творчість Гренді Хендрікса, американського письменника, журналіста, оратора і сценариста, теж вирізняється з-поміж деяких інших, наведемо приклад твору «Посібник зі знищення вампірів від Південного книжкового клубу». В одному з малих міст США є книжковий клуб. У ньому працюють жінки, але одного разу вони помітили, що не самі, серед них таємничий мешканець, який є небезпечним для життя, містичним.
В епіцентрі подій постає Патриція Кемпбелл, жінка, яка встигає завжди все поєднувати: родину, особисте життя, роботу... Джеймс Гарріс це родич її сусідки, який приїхав нещодавно. Жінка починає розслідування, залучивши своїх коліжанок. Вона хоче врятувати місто від жахів.
Не зважаючи на небезпеки, жахи, смерті, інтриги, жінки є дуже рішучими та сміливими. Вони рятують всіх від зла.
Про нечисть пише й сучасна американська письменниця й лінгвістка Флоренс Франческа. У творі «Відьма і вампірка» опис про двох найкращих подруг (Ава і Кає). Але це все в минулому, адже два роки тому вампіри порушили бар’єр захисту міста, після чого вбили матір Кає, в той час, коли Ава перетворилася на вампірку.
Вони різні, але разом опиняються у проклятих лісах. Чи допоможе їхня стара дружба залишитися неушкодженими? Можливо, вони були не просто подругами, а й щось більше?
Аналізуючи цю тематику, наведемо приклад творчості американської авторки сучасних романів у жанрі нью едалт та фентезі Дженніфер Л. Арментраут – американської авторки сучасних романів у жанрі нью едалт та фентезі, яка створила серію книг «Кров і попіл…». Розглянемо детальніше:
- «Кров і попіл: Книга 1. Із крові й попелу»
Поппі ще з народження є особливою дівчиною. ЇЇ життя є самотнім, вона недоторкана. Для неї все під забороною: погляди, розмови, насолода. Діва завжди бореться зі злом, яке зруйнувало їй все життя, занапастило її сім’ю. Вона не чекає милості, адже в неї немає вибору. Маючи добре серце, душу, бажання вона подобається злотоокому гвардійцю Хоуку, а з часом вони стають пов’язані. Поппі замислюється над тим, що обов’язок і доля є бажанням і жагою. Її розуміння, світогляд, дії стають під сумнівом. Вона починає злитися. Заборонене і правильне тепер є ризиком, адже кров’яні нитки, які тримають світ Поппі, починають рватися, вона ризикує втратити все, навіть життя.
- «Кров і попіл: Книга 2. Королівство плоті й вогню»
Коли думаєш, що знаєш усе про світ, може виявитися, що те все обман, а людина, яка закохана в тебе на все життя, взагалі не існує. Маківка розгублена, маючи таку ж ситуацію. Вона живе в злому світі, де всі бажають смерті. Маючи несподіваних союзників, дівчина знаходить у собі сили боротися зі злом.
- «Кров і попіл. Книга 3. Корона з позолочених кісток»
Маківка є законною спадкоємицею престолу Атлантії. Вона вже давно повинна обіймати посаду керівниці, але не поспішає, адже не знає країни зовсім. Тим паче ніхто не може змиритися з тим, що ця дівчина взагалі існує.
Її хлопець та друзі намагаються захистити Маківку і довести, що упереджених жителів Атлантії небагато, але вони не всесильні. До того ж їй загрожують не лише внутрішні вороги. Колишня опікунка і кровна родичка Маківки, королева Солісу Ілеана, досі вважає дівчину-втікачку своєю власністю, а землю жителів – своєю законною здобиччю. Маючи давні таємниці, численну армію та потужну зброю, Ілеана має чим здивувати своїх суперниць. Чи зможе Маківка скласти їй гідну конкуренцію?
- «Кров і попіл: Книга 4. Війна двох королев»
Маківку зовсім не тішить те, що вона стала королевою, богинею, адже її коханий Кастіл може бути бранцем Кривавої королеви. Дівчина готове на все, тільки б звільнити його, але для цього необхідно переконати військову еліту Анталії вести війну за її правилами, знайшовши рівновагу між особистим життям і метою звільнення Солісу від тиранії попередниці.
У жахливих умовах Кастілові стає зле. Він готовий це все перетерпіти, лиш би знати, що з Маківкою все добре, що вони ще зустрінуться. Дуже багато запитань…
Продовжуючи тему вампіризму, нечисті, рекомендуємо ознайомитися з твором Сергія Карюка «Голота. Нечиста кров». Події відбуваються у XVIII ст. Загадкові смерті в корчмі поблизу Острога наводять жах на всю округу. Люди впевнені в тому, що на південну Волинь прийшла зловісна пошесть, принесена дияволом. Вони оголошують кривавий хресний хід проти зла. Жебрак Голота, мандруючи на схід, потрапляє у самий центр цього вихору. Щоб вижити у страхітливій круговерті, жебрак мусить розплутати клубок загадок і таємничих жахів. Але він і гадки не має, як далеко це його заведе.
«Салимове Лігво» – це роман неймовірно популярного американського письменника Стівена Кінга. Бен Міерз виріс у звичайному місті з дивною назвою: Єрусалимове, або, як вимовляють місцеві люди, Салимове Лігво. Бен є відомим письменником. Маючи свій дитячий страх, він повертається в місто, щоб закрити все, що його турбує. Ще малим Бен побачив дещо дуже страшне, це все було в старому зруйнованому будинку, який називали Домом Марстена. Та навіть через роки нічого не змінюється: над будинком скупчуються чорні хмари, ще й у місті зникають люди, які повертаються зовсім іншими.
Отже, як бачимо, кожен твір цікавий по-своєму, сповнений загадковістю, дивовижністю, поняттям невизначеності, страху. Навіть у творах такої тематики знаходимо й повчальні аспекти.