Для допитливих читачів найкращий жанр – це науковий нон-фікшн. Такі видання купують і для себе, щоб почитати на дозвіллі, і як книжки на подарунок. Нижче пропонуємо огляд книжкових новинок, що не залишать байдужими читачів, яких цікавить наукова книга.
Як влаштований Всесвіт
Книжка «Світ очима фізика. Цікаво та зрозуміло про матерію, енергію, час і простір» за авторства Джима Аль-Халілі дозволить зорієнтуватися у актуальних наукових теоріях. Автор – закоханий у науку квантовий фізик – починає з опису фундаментальних концепцій простору, часу, енергії та матерії, а потім переходить до трьох ключових напрямків сучасної фізики. Для усіх бажаючих прочитати книги по фізиці автор викладає основи квантової теорії, теорії відносності та термодинаміки.
Є книги, що покликані ознайомити читача з певним напрямком сучасної науки. До таких належить видання «Чотири закони, що рухають Всесвіт». Його автор Пітер Еткінз, відомий у всьому світі хімік, авторитет з напрямку термодинаміки, та послідовний прихильник популяризації науки, знайомить читача з чотирма законами термодинаміки, що встановлюють фундаментальні поняття, зокрема температура й тепло, пояснюють власне природу енергії. Простою мовою книга пояснює суть цих законів і те, як вони функціонують.
Читаємо класику нон-фікшн
Для читачів, які захоплюються наукою, найкращий спосіб сформувати ключові уявлення про актуальний стан наукових теорії – видання, що вже стали класикою жанру нон-фікшн. Українські видавці працюють над тим, щоб видання, які увійшли до переліку надбань світової науково-популярної літератури, стали доступними і для нашого читача.
Для допитливих любителів науки книга «Чорні діри і молоді Всесвіти та інші лекції» пропонує добірку наукових нарисів найвідомішого астрофізика світу Стівена Гокінґа. Лекції та статті, що увійшли до збірки, були написані протягом 1976-1992 років. Основою книги є лекція «Чорні діри і молоді всесвіти», яку науковець прочитав у Каліфорнійському університеті в Берклі. Гокінґ тлумачить найбільш імовірні моделі устрою Всесвіту, розмірковує про те, як чорні діри можуть дати життя молодим усесвітам, викладає свої міркування про теоретичну фізику.
Ще одне непересічне видання, на яке чекав український читач, – «Дао фізики», автор Фрітьоф Капра. Праця, видана вперше у 1975 році, стала бестселером у Сполучених Штатах і згодом була перекладена 23 мовами. Її автор, славетний фізик Фрітьоф Капра, проводить паралелі між східним містицизмом та відкриттями фізики ХХ століття, тим самим досліджуючи питання існування зв'язку між квантовою теорією та ідеями буддизму, індуїзму й даосизму.